Úvod Cyklistika

Cyklistika

Rádi byste svou dovolenou strávili na kole? I takovou dovolenou lze v Dachsteinu zažít. Vezměte si s sebou kolo, cyklistických tras tu je dost.

Zúčastnit se můžete i místních závodů. Nejčastěji se konají zájezdy na kole do podhůří Dachsteinu. Konkrétní trasa, na kterou se vydáte, záleží jen na tom, jak moc zdatní cyklisti jste. Pokud chcete něco mírnějšího, můžete využít cyklostezek v Ennském údolí. I s těchto míst se lze při jízdě kochat příjemnou krajinou. Údolní stezka je vhodná i pro in-line brusle.

Jste náročnější? Nevadí. Čekají zde na vás okolní kopce. Doporučit lze trasu „Aplentour Steiemark“, která křižuje celou zemi a vede tedy i oblastí Dachstein. Jádro Alpentour Steiermark tvoří sedm etap.

Nad Ramsau a Schladming lze využít lanovku, která vyveze cyklisty na Planai a Hochwurzen. Je tu mnoho sjezdových tratí - od jednoduchých až po ty příkřejší. Můžete si vyzkoušet i ďábelský spád s více než kilometrovým převýšením. Na takové sjezdy je však nutné mít prvotřídní vybavení.

Cyklistiku v okolí Dachsteinu ocení každý, ať už jde o cyklistu, který se chce projet jen tak zlehka, pro lidi vyhledávající kopce, i pro extrémisty a hyperaktivisty, které nic nezastaví.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Dachstein.cz
Kontakty