Úvod Lyžování Dachstein West

Dachstein West

Velmi oblíbenou lyžařskou oblastí je Dachstein-West. Oceníte rozlehlost areálu, který se nachází na západních svazích Dachsteinu a na hřebenech Salzburských Dolomitů.

Tato oblast má dva lyžařské areály Krippenstein a Schischaukel.

Hlavní areál Dachstein-West je velmi kvalitním střediskem, které ocení zejména rodiče s malými dětmi. Pro ty nejmenší lyžaře jsou zde připravené různé zábavné programy a můžou se zde učit lyžovat v lyžařských školkách. O tom, že jde skutečně o místo pro rodinnou dovolenou, svědčí i titul „nejsympatičtější rodinné středisko“, který byl tomuto lyžařskému středisku udělen.

V Krippensteinu se zalíbí především těm, co vyznávají freeride. Samozřejmě i klasičtí lyžaři si zde přijdou na své. Určitě se vám zalíbí 11 km dlouhá sjezdovka, která má převýšení kolem 1 500 m.

Lyžařská oblast nabízí mnohé upravované trasy i pro běžkaře a na své si přijdou i snowboardisté, kterým lze doporučit např. snowpark v Russbachu.

Pokud vás omrzí lyžování, dejte si den pauzu a zajeďte se podívat do Salzburgu, který vám nabídne mnoho další zábavy, ale i poznávání. Salzburg je od Dachsteinu vzdálen 60 km.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dachstein.cz
Kontakty