Úvod Národní parky v Rakouských Alpách

Národní parky v Rakouských Alpách

Na území Rakouských Alp se nacházejí 4 nádherné národní parky. Budete-li mít příležitost, určitě je navštivte. Dýchne tu na vás atmosféra nádherné přírody,  pokocháte se krásnými panoramaty...

Pojďme si ke každému národnímu parku napsat alespoň něco málo. O každém z nich by se toho mohlo napsat mnohem více. Mají rozhodně co nabídnout.

Národní park Hohe Tauern (Vysoké Taury): Rozkládá se na ploše 1 836 km2. Jde o nejstarší národní park Rakouska. Byl založen roku 1971. Je tu 266 vrcholů nad 3 000 m. Najdete tu také nejvyšší vodopády v Evropě - Krimmelské vodopády, ale je tu i nejvyšší hora Rakouska - Grossglocker.

Národní park Nockberge: Rozkládá se na ploše 184 km2. Jde o druhý nejstarší národní park v Rakousku. Byl založený roku 1987. Tato oblast je vhodná pro ty, kteří mají rádi klid. Zde totiž na příliš turistů nenarazíte. Zajímavou zkušeností je túra po vysokohorské placené cestě Nockalm Road. Zdoláte tu převýšení 1 085 m.

Národní park Kalkapen: Rozkládá se na cca 20 000 hektarech a je národním parkem od roku 1997. Spadá pod Severní vápencové Alpy. Uchvátí vás zde především divoké lesy a hluboké kaňony. V tomto národním parku žije mnoho ohrožených zvířat.

Národní park Gesäusee: Rozloha tohoto NP, který byl založený v roce 2002, je 11 054 ha. Najdete ho na území Ennstálských Alp. Hlavními horskými skupinami tu jsou Hochtorgruppe a Buchsteinmassiv. I zde jsou nádherné lesy a také je zde mnoho endemitů.

 


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dachstein.cz
Kontakty