Úvod Pojištění při extrémních sportech

Pojištění při extrémních sportech

Chystáte-li se do Dachsteinu, nezapomeňte při zařizování věcí na cestu myslet i na pojištění. V případě, že by se vám cokoliv stalo, nemile by se vám dovolená prodražila a spoléhat na to, že se vám nic nestane, není zrovna rozumné. Také je nutné myslet na to, že z pojistky se platí i případná škoda, kterou způsobíte vy.

Rakousko je země Evropské unie, a proto na základní ošetření a služby spojené se zdravotní péčí vám budou poskytnuté stejně jako zdejším občanům. Tedy v případě, že máte Evropský průkaz zdravotního pojištění, který dostanete zdarma na požádání u vaší zdravotní pojišťovny.

Díky tomuto průkazu budete mít stejné podmínky a práva jako zdejší občané, ale ani to se vám jistě mnohdy nebude líbit, protože budete mít i stejnou spoluúčast, což např. znamená 4,70 eur za položku na receptu či 10 eur za den při hospitaci v nemocnici atd. Tyto náklady můžete minimalizovat různými připojištěními.

Pozor: Některé pojišťovny nechtějí uznat zranění, které se vám stane mimo vytyčené trasy. Na to je nutné se předem informovat.

Pokud se chystáte do Dachsteinu za extrémními sporty a do toho se počítá i horolezectví, je nutné se speciálně pojistit. Ne u všech pojišťoven to jde. Některé pojišťovny odmítají pojistit osoby, které se vydávají do míst, kde jsou extrémní klimatické či přírodní podmínky.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dachstein.cz
Kontakty