Úvod Představuje se vám Dachstein

Představuje se vám Dachstein

Dachstein je ideálním místem pro jakoukoliv aktivní dovolenou a je jedno, zda sem zamíříte v zimě či v létě.

Dachstein se nachází v Rakouských Alpách a pro české turisty je lákavá především blízkost tohoto masivu. Vzdálenost mezi Prahou a Dachsteinem je cca 420 km.
 
 Ideální podmínky jsou tu především pro lyžaře. Lyžařské sezóny jsou dlouhé, na některých místech dokonce nepřetržité (Dachsteinský ledovec). Nezáleží na tom, zda se chystáte učit se lyžovat, nebo zda hledáte ty největší lyžařské výzvy. Dachstein v tomto směru uspokojí každého lyžaře.
 
 

Pokud raději dáváte přednost běžkám, připravte se na mnohé krásné trasy, které vám nabídnou panoramata, ze kterých se vám bude tajit dech. Snowboardisté však také nepřijdou zkrátka. V Dachsteinu jsou pro ně četné parky.

A co ostatní zimní sporty? Těšte se na paragliding, sáňkování, curling atd.

Rádi zdoláváte vrcholy? I pro horolezce jsou zde ideální podmínky. Čekají tu na vás četné výstupy různých obtížností. Jste-li zkušení a máte-li dobrou kondici, nenechte si ujít např. ferátu Johann Klettersteig. Zajímavé jsou také výstupy z jižní stěny na Dachstein a mnohé další.

Máte rádi hory, ale horolezectví vás neláká? Nevadí, obejdete se i bez horolezeckých pomůcek. Mnoho tras je tu i pro klasickou horskou turistiku. Můžete se vydat do hor na menší procházku, ale i na celodenní túru. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Odměnou za váš výstup vám bude krásný výhled do okolí.

Náročnější turistikou je vysokohorská ledovcová turistika, ale má své kouzlo. Pokud jste ji již někdy absolvovali, tak to dobře víte. Nemáte s ní zkušenosti a přesto byste ji chtěli zkusit? Začněte s tím v Dachsteinu s průvodcem, který vám vysvětlí, jak se pohybovat po ledovci. Podmínky jsou tu ale i pro cyklistiku a potápění.

Budete-li si přeci jen chtít odpočinout od vaší aktivní dovolené, navštivte některé ze zdejších lázeňských měst a dopřejte si termální koupele, bazény, masáže...Zkrátka vše, co podle vás ke kvalitní relaxaci patří.

Popřemýšlejte také o nějakém výletu a nemusíte to být jen do hor. Co třeba navštívit zdejší jeskyně (Velká ledovcová, Mamutí, Obří) či se vypravte k jezerům (Attersee, Traunsee, Grundlsee...). 

Dachstein vám nabízí mnohé možnosti pro vaší dovolenou nebo třeba jen pro prodloužený víkend. Rozhodněte se sami, čemu se tu chcete věnovat...

Celá oblast Dachsteinu je turisticky velmi populární, takže zde nebudete mít problémy najít ubytování, ať už chcete strávit dovolenou Dachsteinu lyžováním a vaše představa ubytování je více či méně luxusní hotel či penzion, ale mnohé možnosti jsou zde pro vysokohorské turisty a horolezce, které chtějí na svých cestách přespávat v horských chatách.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dachstein.cz
Kontakty