Úvod Lyžování Ramsau

Ramsau

I do oblasti Ramsau – Dachstein zamíří během roku mnozí turisté milující zimní sporty. Toto středisko najdete v nadmořské výšce 1 100 - 2 700 m.

Čeká tu na vás celkem 18 km sjezdovek. Z toho celých 10 km je modrých - tedy pro začátečníky a mírně pokročilé. Dalších 8 km je rovnoměrným dílem rozdělených mezi červené a černé sjezdovky.

Neváhejte se sem vydat, zvlášť pokud se chystáte na zimní dovolenou se svými dětmi. Jsou zde pro ně plnohodnotné programy. Zajímavostí je např. Kali (zdejší maskot draků), který  dítka provází po středisku. Vaše ratolesti mohou také vyhledat orlí jeskyně, ve kterých si vyslechnou pohádku, prohlédnou si velké a pestré kamenné hlavy, a to zdaleka není všechno.

Specifický program pro děti mají i instruktoři v lyžařských školkách. Kromě lyžování se vaši malí lyžaři naučí i kouzelnickým trikům a také formou hry to, jak se správně chovat v Alpách.

Obec Ramsau leží na náhorní plošině přímo nad městem Schladming.

Kromě zimních radovánek si tu mnohé najdou turisté i v letních měsících. Míří sem především za horskou turistikou. Je zde mnoho turistických cest, ale i možností horolezeckých výstupů.  Chcete-li si ušetřit chůzi, můžete se dostat placenou silnici z Ramsau do výšky 1 700 m ke spodní stanici lanovky Dachsteinsüdwandbahn.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dachstein.cz
Kontakty