Úvod Lyžování Schladming Planai - Hochwurzen

Schladming Planai - Hochwurzen

Planai a Hochwurzen jsou největšími lyžařskými oblastmi ve Štýrsku. Jsou součástí tzv. „lyžařské houpačky“, která je tvořena 4 největšími štýrskými vrcholy. Jsou jimi Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Reiteralm.

Ti, co se chtějí skutečně pořádně projet, jistě rádi využijí zdejší proslulou sjezdovku FIS-sjezd, která má délku 5 km a vede z vrcholu hory Panai až do údolí.

Oblíbené jsou i sjezdovky na Hochwurzen. Užijí si jich lyžaři, sáňkaři i snowboardisté. Oblast je vhodná i pro začátečníky či malé děti, které také ještě příliš tomuto sportu neholdují. Pokud přeci jen nechtějí lyže, mají tu k dispozici 7 km sáňkařských drah. Pro free lyžaře a snowboardisty je vhodné sportoviště Hochwurzen.

Na vrcholu Hochwurzen je úžasné především noční lyžování. Zážitky si také jistě odnesete z osvětleného boardcross, ve kterém je mnoho zajímavých překážek.

V této lyžařské oblasti najdete cca 23 horských chat, ve kterých lze ochutnat mnoho kulinářských specialit a vychutnáte v nich i pravou alpskou atmosféru.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Dachstein.cz
Kontakty