Úvod Zajímavé lokality v oblasti Dachstein

Zajímavé lokality v oblasti Dachstein

Bad Aussee

Bad Aussee je nádherné lázeňské středisko ležící cca 420 km od Prahy. Městečko je zasazené v údolí řeky Traun, konkrétně mezi jezery Grundlsee a Hallstatersee.

Lázně jsou především zaměřené na onemocnění žaludku, žlučníku, jater, ale léčí se tu i revmatismus a ženské problémy.

V městečku navštivte muzeum, které je zaměřené na těžbu soli. Za městem je dokonce starý solný důl, ve kterém byly za války schovávána umělecká díla.

Bad Aussee se svými necelými šesti tisíci obyvatel je spíše poklidné místo a můžete tady příjemně relaxovat. Pokud ovšem nevydržíte dlouho bez pohybu, žádný problém. V okolí najdete mnohá pěkná místa, která vás zlákají na výlet.

Vypravte se odtud do oblasti Dachsteinu a Krippensteinu a užívejte si zde vysokohorské turistiky plnými doušky. Vypravit se můžete i na opačnou stranu. Tam vás čekají jezero Grundlsee. Jsou tu široké možnosti pro vodní sporty, hlavně pro kanoistiku.

Dáváte-li přednost spíše sportům na souši, nudit se také nebudete. Čeká tu na vás windsurfing, jezdectví, projeďte se na kole atd. Hrajete rádi golf? I tato příležitost tu je.

V okolí najdete i další lázeňská střediska. Jsou jimi Bad Ischl a St. Wolfgang.

Voglau

Voglau je městečko v nadmořské výšce 650 m a nalézá se v údolí řeky Lammer. Tato řeka protéká mezi pohořími Osterhorngruppe a Tennen Gebirge.

Bad Ischl

Bad Ischl představuje příjemné lázeňské městečko v Salcburku, které má přibližně 13 000 obyvatel. Kromě lázní tu jsou i památky. Městečko je také vhodné na procházky úzkými uličkami. Můžete tu relaxovat, zastavit se na něco dobrého v kavárně či  cukrárně atd.  Budete-li tu, podívejte se k Císařské vile, je přístupná veřejnosti.

Bad Ischl je totiž bývalým letním sídlem císaře Františka Josefa I.Ten tu strávil mnoho času, především v letních měsících. Ze známých osobností tu také bydlel skladatel Franze Lehár. I jeho vilu si tu prohlédnete.

Hallstatt

Hallstatt je velmi příjemné městečko, které najdete v Horním Rakousku. Má kolem 1 500 obyvatel a nalézá se na úpatí Dachsteinu. Hned vedle je nádherné Halštatské jezero, které je vhodné pro koupání a další vodní sporty.

Budete-li v této oblasti, byla by škoda neudělat si výlet do proslulých solných dolů, které jsou po rekonstrukci zpřístupněné veřejnosti.

Vydejte se sem po cestě s názvem Salzbergweg. Střední chůzí vám bude cesta trvat cca. 1 hodinu.  Prohlídka probíhá v jeskyni a dopravním prostředkem vám bude dřevěný vláček. Připravte se na to, že v dole je poměrně chladno.

Nedaleko se nachází také Obertraun. Odtud se můžete dostat pěšky či lanovkou k Velké ledové jeskyni a k Mamutí jeskyni v Schonbergalmu (1 300 m). Možnost je dostat se i dále na Hocplateau der Gjaidalm (1 800 m). Jste-li zdatní ve vysokohorské turistice, vypravte se odtud na túru k Dachsteinskému ledovci.

 

 


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Dachstein.cz
Kontakty